Біль у спині, остеохондроз, корекція постави, радикуліт, лікування хребта

Тейпінг – швидка допомога при шпорі п’яти

П’яткова шпора або плантарний фасціїт досить поширений стан, який заважає жити в найвдаліший момент. Виявляється болем у характерному місці у п’яті. Біль дуже часто виключно гострий.

Болить ось це місце.

Сенс полягає в тому, що при зміні взаємного розташування кісток стопи, кістка п’яти стає в умови абсолютно не вигідного біомеханічного навантаження. Стопа сплощується, фасція розтягується, м’язи з деяких причин (втома, стрес, навантаження, ще море причин) перестають формувати склепіння стопи. Вся опора на кістку п’яти доводиться через місце кріплення довгої підошовної зв’язки. Справа в тому, що місця кріплення надзвичайно сильно іннервовані і дають усе багатство відчуттів при наступі. Ще недавно було традицією робити рентгенографію цієї області у пошуках шпори п’яти.

Але вже доведено подвійними, сліпими, незалежними та ін. дослідженнями, що прямої залежності між болем та наявністю кісткової шпори немає. Тому й усілякі спроби роздробити, відрізати, розсмоктати цей осифікат не вдалі.

Що працює? Наш досвід показує, що у будь-якому разі потрібно формувати склепіння. Без цього покращення не буде тривалим. Регулярний самомасаж, контрастний душ склепіння стопи, упорядкування навантажень. На цьому фоні проводяться 2 додаткові процедури: тейпінг та введення НПЗЗ у місце кріплення зв’язки. Перше – для підтримки склепіння стопи, друге… ну це зрозуміло.